Naša práca je založená na výskumných poznatkoch, vecnom a ľudskom prístupe. Cieľom je, aby ste sa cítili kompetentnejší a prechádzali ťažkosti samostatne.
Môžete sa na nás obracať s rodičovskými témami od prenatálneho obdobia, pôrodu, šestonedelia, prvého roku a výzvami jednotlivých vývinových období. Pomôžeme vám so špecifickými problémami akými sú obdobie vzdoru, zadávanie hraníc, problémy v správaní až po vek cca 9 rokov.
Špeciálnu pozornosť venujeme podpore partnerského vzťahu, prežívaniu a roly mamy a otca vo výchove. Veríme, že kvalita života rodičov sa odráža na živote detí.
Janka je spoluautorka knihy Psychológia pre milujúcich rodičov - prvý rok bábätka, najnovšie vedecké poznatky prakticky a ľudskou rečou.
V prípade, že budeme presvedčení, že váš problém niekto vyrieši lepšie, nasmerujeme vás na správneho človeka v rámci odbornej komunity.
Je jednou z autoriek knihy Psychológia pre milujúcich rodičov.
Po štúdiu psychológie ukončila doktorandské štúdium na Ústave experimentálnej psychológie na Slovenskej akadémii vied.
Pracuje aj na Naonatologickej klinike intenzivnej medicíny v Národnom ústave detských chorôb.
Ukončuje špecializačné štúdium klinickej psychológie na Univerzite Komenského v Bratislave.
Je registrovaná v Slovenskej komore psychológov.
Certifikáciu pre prácu v terapii hrou a filiálnej terapii získala v Inštitúte rodinnej terapie a vzťahovej väzby v Martine, kde dnes v rámci výcviku profesionálov zastrešuje adaptáciu hrovej terapie pre deti pod tri roky.
Je v zozname absolventvov výcviku v EMDR a psychotraumatológii a frekventantkou výcviku v Geštalt psychoterapii.
Kvalifikáciu si kontinuálne rozširuje, v minulosti účasťou na sebaskúsenostných tréningoch v procesorientovanej psychológii, a iných jednorázových výcvikoch pre odborníkov.
Venuje sa osvete a posilňovaniu rodičov vo vývinovo psychologických a sebarozvojových témach aj cez instagramový profil Rodinná psychológia a príležitostné podcasty, streamy a články.
S Janou sa zoznámte napríklad cez podcasty Ľudskosť, Mamagang, I SEE ME, viac na našom blogu.
Je absolventom magisterského jednoodborového štúdia psychológie Filozofickej fakulty Univerzity Komenského.
Najviac vo svojej dennej práci s pármi čerpá z párovej terapie Emotion Focused Therapy - Couples Therapy (EFT-C), certifikát získal od zakladateľa metódy Lesa Greenberga. Vo vzťahovej oblasti čerpá vedomosti z Level 2 certifikátu v Gottman method couples therapy, ktoré vystavali manželia Gottmanovci, priekopníci výskumu partnerských vzťahov.
Pri práci s jednotlivcami sú pre Andreja východiskom vedomosti, ktoré získal ako frekventant dlhodobého psychoterapeutického výcviku v Katatýmne-imaginatívnej psychoterapii (SSKIP) zameranom na hlbinnú prácu s emóciami prostredníctvom imaginatívnych techník. Autentická, vedecky podložená práca s ťažkými emóciami do veľkej miery definuje Andrejov prístup. Pri nej čerpá taktiež z Level 3 certifikátu Emotion-focused therapy (EFT) pre jednotlivcov. V oboch metódach sa naďalej aktívne vzdeláva.
Andrejovi je blízka aj práca so symbolmi, preto bol dlhodobo účastníkom na skupinovej sebaskúsenostnej a teoretickej časti výcviku v Analytickej psychológii organizovanom ČSAP. Je tiež absolventom viacerých workshopov v procesorientovanej psychológii organizovanej POPI Slovensko a iných metód.
O Andrejovej práci s pármi a jednotlivcami si môžete vytvoriť predstavu cez podcasty IPcko.sk, Mamagang a SME Medzi nami.